Консультації, Юридична допомога, Страховка, Компенсації

Оплата ТІЛЬКИ в разі виграної справи

 

Консультації морського юриста                       Конфіденційність гарантується
по телефону:
+38 (068) 000 10 28                   


e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Юридические услуги для моряков и членов их семей

Коли з моряком трапляється нещастя (травма або хвороба на судні), всі його думки і зусилля, а також зусилля членів його сім'ї в першу чергу спрямовані на те, щоб забезпечити його репатріацію на батьківщину і організувати лікування.

Ми, в свою чергу, пропонуємо морякам і їх сім'ям свою допомогу у стягненні з судновласників максимальних за розміром грошових компенсацій, страховок у зв'язку з нещасними випадками в найкоротші терміни. У нас є велика практика відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю моряка під час його роботи на судні.

Також, завдяки тому, що у нашого агентства є мережа партнерів - юридичних фірм по всьому світу, в тому числі, в США, Греції, Голландії, Туреччині, Панамі, Кіпрі та Маршаллових островах, в деяких випадках, як забезпечення вимог моряків і їх сімей , ми успішно здійснюємо арешт суден не тільки в Україні, а й за кордоном.

Наша допомога і послуги полягають в наступному: консультування моряків і членів їх сімей, представництво їх інтересів в переговорах з судновласником і страховою компанією (P & I клубом), захист прав моряків в суді або арбітражі морськими юристами з питань, пов'язаних зі стягненням з судновласників компенсації і / або страховки у зв'язку з пошкодженням моряком здоров'я під час роботи на судні і втратою працездатності в результаті отриманої травми, смертю і зникненням безвісти моряків під час рейсу.

Індивідуальний підхід до кожної справи дозволяє нам добиватися для моряків і членів їх сімей виплат максимально можливих сум компенсацій, що, часто, перевищують розміри, передбачені контрактом.

Які бувають види компенсацій морякам і за що вони виплачуються?

  • відшкодування медичних витрат моряка
  • відшкодування лікарняних виплат
  • компенсація за постійну непрацездатність, в зв'язку з отриманою на судні травмою
  • компенсація у зв'язку зі смертю моряка
  • компенсація у зв'язку зі зникнення моряком безвісти

Моряк, якого списали з судна і направили в госпіталь в зв'язку з хворобою або травмою, повинен отримати належне лікування за рахунок судновласника протягом того терміну, поки така допомога необхідна, або поки моряк не буде репатрійований.

Моряк, який був репатрійований додому і надав медичні документи, що підтверджують, що він тимчасово не придатний для роботи на морських суднах у зв'язку з хворобою або травмою, також має право на оплату його лікування судновласником (в тому числі госпіталізацію). Як правило, трудовим контрактом моряка і колективним договором встановлюється максимальний термін, протягом якого може здійснюватися оплата медичних витрат судновласником.

Виплата лікарняних

Моряку, якого списали з судна в зв'язку з хворобою або травмою, гарантується оплата базової заробітної плати, а іноді (в залежності від умов трудового контракту) гарантованого або фіксованого овертайму, до репатріації. Моряк, який був репатрійований додому і надав медичні документи, що підтверджують, що він тимчасово не придатний для роботи на морських суднах у зв'язку з хворобою або травмою, має право на виплату лікарняних в розмірі базової заробітної плати. Як і у випадку з медичними витратами, трудовим контрактом моряка і колективним договором встановлюється максимальний термін, протягом якого здійснюється виплата лікарняних судновласником.

Компенсація за травму на судні

Відповідно до Міжнародної конвенції «Про працю на морському судноплавстві» 2006 моряк має право на отримання компенсації за травму, якщо вона призвела до втрати працездатності. Також право моряка на компенсацію передбачається трудовими контрактами і колективними договорами. Факт і ступінь втрати моряком працездатності встановлюється спеціальними медичними експертами

Що стосується сум компенсацій, то вони залежать від умов контракту моряка і від того, який відсоток втрати моряком працездатності визначили йому експерти. Наприклад, максимальна компенсація відповідно до проформи колективного договору ITF UNIFORM TCC за втрату працездатності в залежності від посади на 2020 рік становить близько 105 000 - 175 000 доларів США.

При наявності вини судновласника в нещасному випадку, крім компенсації за контрактом моряк може вимагати збитки у вигляді втраченого заробітку, а також моральну шкоду.

Компенсація у зв'язку зі смертю моряка

У разі, якщо в результаті травми моряк гине на судні, його найближчим родичам належить право матеріальної компенсації. «Компенсація за смерть» призначена для підтримки рівня життя членів сім'ї моряка, який у них був до його смерті. У виняткових випадках (якщо це прямо передбачено трудовим контрактом або колективним договором) така компенсація виплачується родині моряка і за смерть від природних причин (інфаркт, інсульт і т.п.) Не дивлячись на те, що «компенсації за смерть», як правило, передбачаються трудовими контрактами моряків або колективними договорами, судновласник не завжди виплачує їх добровільно. У цьому випадку, ми надаємо родичам моряка юридичну допомогу щодо стягнення таких компенсацій. Крім того, якщо в діях судновласника встановлена вина в нещасному випадку, що спричинило смерть моряка, то ми допомагаємо родичам загиблого моряка, яких він утримував при житті (зазвичай дружина, діти, батьки), на додаток до контрактної компенсації, стягнути заробіток моряка, який припадав на їх утримання, а також моральну шкоду.

Компенсація за смерть моряка виплачується «Next of kin» (найближчому родичу) - особі, зазначеній моряком в трудовому договорі.

Компенсація у зв'язку зі зникненням моряка безвісти

Професія моряка пов'язана з великим ризиком, тому на своїй практиці ми часто стикаємося зі зникненням моряків безвісти. Далеко не всі контракти моряків передбачають виплати компенсацій безпосередньо в зв'язку з фактом зникнення безвісти, більшість з них передбачають дані виплати у зв'язку зі смертю. У таких випадках, спеціалісти нашого агентства надають юридичну допомогу родичам зниклих моряків в отриманні рішення суду про визнання зниклого померлим, а потім стягують належну родичам компенсацію з судновласника.

Працюючи в сфері надання юридичних послуг морякам, ми регулярно стикаємося з ситуаціями, коли моряк, що іде в рейс, а також члени його сім'ї не знають своїх прав. З наслідками такого незнання і своєю неуважністю вони стикаються, як правило, коли їх права вже порушені і для їх захисту потрібно чимало часу, зусиль і фінансів. Прикладами таких ситуацій можуть бути невиплата заробітної плати і відмова судновласника організувати репатріацію на батьківщину, отримання травми, захворювання або смерть на борту судна, зникнення безвісти і т.п.

Ми пропонуємо морякам заздалегідь потурбуватися про дотримання своїх прав і прав членів їх сімей, проконсультувавшись у юристів, що спеціалізуються в сфері морського права. Така консультація дасть чітке уявлення моряку про реальні умови його працевлаштування, а саме, про права моряка і членів його сім'ї на компенсацію у зв'язку зі шкодою здоров'ю, заподіяною під час рейсу, умови страхування, права моряка в зв'язку з достроковим припиненням його трудового контракту і т.п.

Наші морські юристи готові надати вам консультації з вищезазначених питань, а також юридичну допомогу по стягненню грошових компенсацій і страховок.

Відгуки наших клієнтів:


Програма фінансової допомоги морякам

Морякам, які потребують лікування в результаті травми на судні в юридичному агентстві «МАКСИМА» діє програма фінансової допомоги.
Морякам, які отримали травму на судні і яким необхідно невідкладне лікування. Згідно трудових контрактів моряків обов'язок по організації лікування (включаючи госпіталізацію) моряка, який отримав травму або захворювання, лежить на судновласнику.

На жаль, судновласники не завжди виконують дане зобов'язання і часто відмовляють моряку в авансуванні його медичних витрат. У таких випадках ми надаємо фінансову підтримку наших клієнтів, яким потрібні кошти на лікування травми, отриманої на судні.

Фінансова допомога надається на поворотній основі без нарахування відсотків за користування цими коштами, і повертається моряком за рахунок коштів, отриманих у вигляді компенсації, допомоги на випадок хвороби, витрат на лікування та інших виплат у зв'язку з нещасним випадком.

Якщо Ви отримали травму або захворіли на борту судна і потребуєте фінансової допомоги на лікування, Ви можете зв'язатися з нами за вказаними телефонами.

Подивіться телепрограми спецпроекту "Безпечний рейс" за участю Максима Кочерженко

 

Вище ми описали теоретичні моменти, що стосуються компенсацій для моряків, які повинні виплачуватися судновласником. Однак, на практиці, отримати моряку або його сім'ї компенсацію буває не так вже й просто. Це стосується як компенсацій за постійну непрацездатність і смерть моряка, так і компенсацій медичних витрат і виплат лікарняних.

Причини можуть бути різними: неплатоспроможність компанії, просто небажання судновласника розлучатися з грошима, оспорювання самого факту травми на борту судна, звинувачення моряка в тому, що він сам сприяв настанню нещасного випадку, підозри в тому, що проблеми зі здоров'ям виникли на фоні існуючого до рейсу захворювання і т.д.

У таких випадках, моряку або його родичам розраховувати на швидке врегулювання спору і виплату гідної компенсації не доводиться. Допомогти в такій справі може тільки морський юрист, знайомий зі специфікою стягнення компенсацій у таких справах.

Стягнення компенсацій для моряків в Одесі

Як правило, дії морського юриста по витребуванню компенсації починаються з написання претензії судновласнику і наступних переговорів з призначеними ним юристами. Досить часто, в ході таких переговорів юристи моряка і судновласника досягають компроміс і укладають мирову угоду про повну або часткову виплату компенсації.

Якщо ж в ході переговорів мирну угоду сторонами не досягнуто, як правило, юристи моряка звертаються до суду з позовом про стягнення компенсації, а також з клопотанням про арешт судна для забезпечення позову. Звичайно, судовий процес може тривати довго, але і суми компенсацій, отримані моряком в результаті такого процесу можуть значно перевищувати суми, які зазвичай узгоджуються у порядку мирних переговорів. Ми, як фахівці в сфері стягнення компенсацій для моряків та їхніх родин, даємо свої рекомендації морякам як краще вчинити: укласти мирову угоду і, тим самим, заощадити час або звернутися до суду з розрахунком на отримання великих сум компенсації порівняно з тією, яка пропонується для виплати судновласником до звернення в суд.