Компенсація у зв'язку зі зникненням моряка безвісти

Професія моряка пов'язана з великим ризиком, тому в своїй практиці ми часто стикаємося зі зникненням моряків безвісти. Причини для зникнення моряків можуть бути різні: робота в штормову погоду, протиправні дії екіпажу та інші нещасні випадки.

Якщо в результаті проведеного розслідування не буде встановлено, що моряк зник в результаті своїх умисних дій (не встановлено факту самогубства), родичі зниклого моряка мають право на компенсацію.

Деякі контракти моряків передбачають виплати компенсації родичам безпосередньо в зв'язку з фактом зникнення безвісти.

Що робити якщо моряк зник з судна? Поради морського юриста Максима Кочерженко

Однак, більшість індивідуальних трудових договорів та колективних угод містять умови про виплату компенсації тільки в зв'язку зі смертю моряка. В такому випадку, єдиною підставою для отримання компенсації родичами може бути рішення суду про визнання зниклого померлим. Таке рішення можна отримати шляхом звернення найближчих родичів моряка в суд за місцем їх проживання, подавши заяву про визнання його померлим. Відповідно до чинного законодавства України, родичі мають право подати таку заяву через шість місяців з моменту нещасного випадку.

Важливо відзначити, що більшість колективних угод, що покривають морські судна і містять умови роботи моряків, їх соціальні та матеріальні гарантії, містять положення про те, що виплата компенсації (страховки) за смерть моряка проводиться бенефіціару ( "next of kin"), призначеному моряком перед відходом в рейс. Це відбувається шляхом вказівки моряком імені найближчого родича в трудовому контракті або у аплікаційній формі, яка заповнюється в крюїнговому агентстві. Як правило, правильне заповнення графи "next of kin" дозволяє уникнути суперечок між родичами померлого моряка про те, кому належить компенсація за його смерть.

Як ми вже відзначали, сума компенсації, яка підлягає виплаті призначеного бенефіціару, передбачається трудовим договором і колективною угодою. Суми компенсацій у зв'язку зі смертю моряка в рекомендованих проформах колективних договорів Міжнародної федерації транспортників (ITF) становлять близько 100 000 доларів США бенефіціару і близько 20 000 доларів США на кожну дитину до 18 років (максимум чотирьох). Однак, далеко не всі судна покриті колективною угодою ITF, в зв'язку з чим на своїй практиці ми неодноразово зустрічали контракти, що передбачають набагато менші суми (20 000 - 40 000 доларів США).

Подивіться телепрограми спецпроекту "Безпечний рейс" за участю Максима Кочерженко

Процес отримання компенсації в зв'язку зі зникненням безвісти моряка є досить складним і передбачає ряд юридичних складнощів, таких як: збір документів, що підтверджують факт зникнення моряка, отримання рішення суду про визнання особи померлою, стягнення суми компенсації з судновласника. У зв'язку з цим родичам зниклого моряка необхідна своєчасна і кваліфікована юридична допомога.

Адвокати Юридичного агентства «МАКСИМА» надають юридичну допомогу на всіх вищевказаних етапах, необхідних для стягнення компенсації. Ми здійснюємо збір доказів у справі, в максимально короткі терміни отримуємо рішення суду про визнання померлим, стягуємо з судновласника максимально можливу суму компенсації, в тому числі в сумах, що перевищують розміри, передбачені контрактом.

Завдяки тому, що у нашого агентства є мережа партнерів-юридичних фірм по всьому світу, в тому числі, в США, Греції, Голландії, Туреччині, на Кіпрі і Маршаллових островах, як забезпечення вимог про виплату компенсацій ми здійснюємо арешт суден як в Україні, так і за кордоном.

Активна правова позиція і індивідуальний підхід до кожної справи дозволяє фахівцям нашого агентства добиватися виплати на користь нашого клієнта в 95% випадків.

Оскільки зникнення безвісти моряків, часто, спричиняє втрату годувальника для всієї родини і неможливість оплачувати юридичні витрати, ми беремо оплату за свою роботу тільки в разі виграної справи. Гонорар розраховується у вигляді відсотка від суми, отриманої клієнтом в результаті нашої роботи.

Детальніше з інформацією по даному питанню можна ознайомитися тут:

http://maxima.in.ua/ru/papers/141-vyplata-kompensatsii-v-svyazi-s-propazhej-moryaka-bez-vesti