Компенсація у зв'язку травмою або хворобою на судні

Коли з моряком трапляється нещастя (травма або хвороба на судні), всі його думки і зусилля, а також зусилля членів його сім'ї в першу чергу спрямовані на те, щоб забезпечити його репатріацію на батьківщину і організувати лікування.

Ми, в свою чергу, пропонуємо морякам свою допомогу у стягненні з судновласників максимальних за розміром грошових компенсацій, страхових виплат у зв'язку з нещасними випадками в найкоротші терміни.

У нас є велика практика відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю моряка під час його роботи на судні. Також, у зв'язку з тим, що у нашого агентства є мережа партнерів-юридичних фірм по всьому світу, в тому числі, в США, Греції, Голландії, Туреччини, на Кіпрі і Маршаллових островах, в забезпечення вимог моряків і їх сімей ми здійснюємо арешт суден як в Україні, так і за кордоном.

Індивідуальний підхід до кожної справи, в певних випадках, дозволяє нам добиватися для моряків виплат сум і компенсацій, що перевищують розміри, передбачені контрактом, а також виплат після підписання моряком заяви про відмову від претензій до судновласника (Release & Receipt).

Наші адвокати та юристи мають відмінну статистику виграних справ про стягнення компенсацій за травму моряка - 93,5%.

Для того, щоб моряк не був обтяжений оплатою гонорару в процесі роботи морських юристів і міг витрачати свої фінансові ресурси виключно на лікування і відновлення, ми пропонуємо умови співпраці, за якими гонорар оплачується тільки в разі виграної справи.

Гонорар розраховується у вигляді відсотка від суми, отриманої клієнтом за результатами нашої роботи.

На цій сторінці ми, також, хочемо поділитися коротким оглядом тієї інформації, яку необхідно знати морякові для забезпечення свого права на грошову компенсацію:

Перш за все, право на компенсацію моряка при настанні нещасного випадку передбачено законодавством різних держав, а також умовами трудових контрактів і колективних договорів.

При настанні нещасного випадку це факт фіксується адміністрацією судна в судновому журналі, а також складається акт про нещасний випадок.

Для того, щоб моряк міг забезпечити захист своїх прав в подальшому і довести, що дану травму він отримав безпосередньо в період роботи на судні і отримати від судновласника компенсацію, необхідно вимагати у судновласника копію акта про нещасний випадок (якщо фізичний стан моряка після травми не дозволяє йому здійснювати збір зазначених документів, на даному етапі цим питанням необхідно зайнятися родичам потерпілого).

Розмір конкретної компенсації, що підлягає виплаті моряку, визначається виходячи зі ступеня (у відсотках) втрати моряком працездатності по відношенню до максимальної суми компенсації, передбаченої контрактом або колективним договором. У різних трудових контрактах і колективних договорах передбачені різні суми компенсацій за травму. Згідно з колективним договором за формою ITF UNIFORM TCC максимальна компенсація за втрату працездатності в залежності від посади на 2020 рік становить близько 105 000 - 175 000 доларів США. На жаль, трапляються випадки, коли в трудовому контракті відсутня сума компенсації за травму моряка і судно, при цьому, не покрите ніяким колективним договором.

У зв'язку з тим, що стягнення компенсації за травму найчастіше - непросте завдання, ми рекомендуємо морякам уважно читати свій трудовий контракт перед рейсом з тим, щоб розуміти, яка сума компенсації йому належить в разі травми на борту судна.

Телепередачі спецпроекту "Безпечний рейс" за участю Максима Кочерженко

Крім контрактної компенсацій у зв'язку з травмою, моряк може вимагати додаткові суми відшкодування шкоди відповідно до законодавства.

У деяких колективних договорах (зокрема, в проформах колективних договорів ITF) вказується, що в разі відшкодування шкоди за законом, сума сплаченої контрактної компенсації зараховується в загальну суму, що підлягає відшкодуванню. В цьому випадку, позов про додаткові виплати доцільно пред'являти в тому випадку, коли сума відшкодування, передбачена законом, перевищує розмір контрактної компенсації.

І, звичайно, такий позов можливий тільки при наявності вини судновласника за травму моряка.

У разі наявності доказів провини судновласника є можливість пред'являти позов і про відшкодування моральної шкоди.

Програма фінансової допомоги морякам

Морякам, які потребують лікування в результаті травми на судні в юридичному агентстві «МАКСИМА» діє програма фінансової допомоги.

Морякам, які отримали травму на судні і яким необхідно невідкладне лікування. Згідно трудових контрактів моряків обов'язок по організації лікування (включаючи госпіталізацію) моряка, який отримав травму або захворювання, лежить на судновласнику.

На жаль, судновласники не завжди виконують дане зобов'язання і часто відмовляють моряку в авансуванні його медичних витрат. У таких випадках ми надаємо фінансову підтримку наших клієнтів, яким потрібні кошти на лікування травми, отриманої на судні.

Фінансова допомога надається на поворотній основі без нарахування відсотків за користування цими коштами, і повертається моряком за рахунок коштів, отриманих у вигляді компенсації, допомоги на випадок хвороби, витрат на лікування та інших виплат у зв'язку з нещасним випадком.

Якщо Ви отримали травму або захворіли на борту судна і потребуєте фінансової допомоги на лікування, Ви можете зв'язатися з нами за вказаними телефонами.

Детальну інформацію з даного питання можна знайти тут: